Sekcje

Rozkład sekcji wspinaczkowych od MAJA 2021
Ze względu na duże zmiany w grafiku prosimy o WCZEŚNIEJSZE ZAPISY do poszczególnych sekcji w celu uniknięcia przepełnienia grup na zajęciach.

Mateusz K.
Michał B.
Kinga + Monika
Dziabar
Włóczykij
Mariusz
Robert
Kinga/Monika
Kamil
Kinga/Tymek
Dzień Godziny
10-11 11-12 12-13 13-14 14-15 15-16 16-17 17-18 18-19 19-20 20-21 21-22
Poniedziałek
DUŻY RUCH PIERWSZA KREW
NO EXCUSES
SINE KOLANA PRACOHOLICY
MALUCHY (3,5-7 LAT) ŚREDNIAKI (8-14 LAT) DAWAJ DAWAJ
YOUNG POWER ZAMIEŃ NOGI
Wtorek
TIK-TOKI EASY BOULDER DAJ LUZ
MŁODZIEŻ (14-17 LAT) PANDEMICZNE SKURCZE
HARD TEAM DAJ BLOK NO PROGRESS
Środa
SINE KOLANA PRACOHOLICY
PIERWSZA KREW
DZIECIAKI PRO DAWAJ DAWAJ
YOUNG POWER ZAMIEŃ NOGI
Czwartek
EASY BOULDER DAJ LUZ
MŁODZIEŻ (14-17 LAT) PANDEMICZNE SKURCZE
HARD TEAM DAJ BLOK NO PROGRESS
Piątek
DUŻY RUCH
NO EXCUSES
TIK-TOKI ŚREDNIAKI (8-14 LAT)
Sobota
MALUCHY (3,5-7 LAT)
PIERWSZA KREW
Mateusz K.
Michał B.
Kinga + Monika
Dziabar
Włóczykij
Mariusz
Robert
Kinga/Monika
Kamil
Kinga/Tymek

Zamień nogi
N

a pierwszy ogień idzie sekcja, niezastąpionego w pracy z młodzieżą oraz dorosłymi, Kamila Sucharskiego 💣💣💣
Każdy kto zna Kamila wie, że osoby na jego sekcji wzniosą się na wyżyny swoich możliwości tak szybko jak to tylko możliwe 💕🧗‍♂️ 💕
Sam o swoich zajęciach pisze tak: 👇

"Zamień nogi to sekcja dla osób, które zdobyły już niejednokrotnie Dębowięc, Szyndzielnie i wciąż im mało. To sekcja dla osób, które od zawsze chciały spróbować wspinaczki i dopiero teraz zdobyły się na odwagę! Tutaj dowiedzą się czym różni się chodzenie po górach od wspinaczki, nauczą się asekuracji, prowadzenia dróg sportowych oraz poznają bouldering od podszewki. Jeśli i to będzie dla nich za mało pokażemy im wszelkie techniki oraz style wspinaczkowe i z klasycznych leśnych dziadów zrobimy sportowych zawodników!"

Poniedziałki i środy o godzinie 20:00-22:00

Young Power
D

zisiaj na warsztat wjeżdża kolejna z sekcji niezastąpionego Kamila Sucharskiego 💣🧗‍♂️
Jest to propozycja skierowana do dzieci, które traktują wspinaczkę jako coś więcej niż plac zabaw 💥

„Young Power To sekcja dla dzieci które, we wspinaczce szukają czegoś więcej niż wejścia na szczyt ścianki.
Tutaj dowiedzą się czym różni się wspinaczka sportowa od boulderingu, co to jest on sight, a co to flash, co to znaczy start SSD i jak zrobić prawidłowego swinga. Nauczą się haczyć piętę i robić monstrzał, a w wolnej chwili popracujemy nad ich corem i mobilnością.
To sekcja dla dzieci, które są zmotywowane do działania i chciałyby próbować swoich sił na zawodach i wykorzystywać swoje umiejętności w skałkach.
A tak poza tym to sekcja gdzie liczy się dobra zabawa i tworzy młoda wspinaczkowa społeczność!„

Poniedziałki i środy godzina 18:00-20:00

Easy Boulder
O

to przed Państwem kolejna sekcja pod okiem profesjonalisty.💣💣💣
DZIABAR zapalony routesetter kręci drogi, które będą śnić się po nocach. 💕
Sam o swoich zajęciach pisze tak: 👇

"Easy Boulder- leżymy sobie w dobrym towarzystwie na miękkim materacu i patrzymy jak ktoś się męczy... po prostu easy boulder. Noszenie lin na zajęcia przerasta prowadzącego więc oddajemy się beztroskiej zabawie wspinaniem na małych formach


Uwaga!!!
Konieczna zaradność uczestników- brak laserka na zajęciach."

Wtorki i czwartki 18:00-20:00

Daj luz
K

olejna sekcja pod okiem niezastąpionego Wojtka S. "DZIABAR".💣💥

"Daj luz- dla wszystkich, którzy właśnie/znów wracają do formy marząc o tłustej cyfrze, nie boją się zmęczyć, nie potrzebują pozytywnego wzmacniania, wiedzą jak się podciąga, wykazują znaczną odporność psychiczną, lubią się wspinać... 💥


Uwaga!!!
Konieczna zaradność uczestników- brak laserka na zajęciach."

Wtorki i czwartki 20:00-22:00

No Excuses
N

ajwiększy pasjonat podróży jedyny w swoim rodzaju, posiada wielkie zamiłowanie do gór i wspinaczki.
Prowadzący Michał Kowalski nie bez powodu nazywają go "WŁÓCZYKIJ".🙂💣

No Excuses
To grupa, w której znajdują się wspinacze już z pewnym bagażem doświadczeń, czy to w skałach czy w górach. Wspinają się oni w przedziale od V do ok VI.2. Na tej sekcji rzadko spotkamy wędki (choć się zdarza), dominuje wspinaczka z dołem, i praca nad blokadami psychicznymi związanymi z odpadnięciem, poprzez częste loty, czy chodzenie dróg powyżej własnego poziomu z dołem.
Gdy sezon w skałach i górach w pełni skupiamy się na treningu podtrzymującym, a gdy tylko aura przestaje pozwalać na wyjazdy, ostro trenujemy by być gotowym na kolejny sezon. 💥

Poniedziałki i piątki 17:00-19:00

Pandemiczne skurcze
P

rowadzący Mariusz Połowczuk z precyzją i cierpliwością wytłumaczy krok po kroku jak zaklinować kolano, podhaczyć palce lub zdezynfekować ręce. 🤣

Armagedon:
Fajna atmosfera, wspaniali ludzie czerpiący radość ze wspinaczki na różnym poziomie. Na pewno każdy na sekcji będzie czuł się mile widziany. Zapraszamy wszystkich bez względu na poziom zaawansowania wspinaczkowego, dobrze jednak umieć już asekurować w prawidłowy sposób na wędkę.💥

Wtorki i czwartki 18:00-20:00

Młodzież
N

asza oaza spokoju, a zarazem konkretny, stanowczy i wymagający Mariusz Połowczuk "ŁYSY" prowadzący sekcję młodzież 💥

Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 17 lat, która będzie stawiać pierwsze kroki we wspinaczkowym świecie, jak i ta która już wcześniej uczestniczyła w zajęciach wspinaczkowych.

Wtorki i czwartki 16:00-18:00

Daj blok
J

uż od 2 września zapraszamy na wspinaczkowe spotkania z Waszym duchowym przywódcą 🙂 Robertem. Sekcja ma ograniczoną ilość miejsc, więc musicie podejść do tematu poważnie i pojawić się na zajęciach, bo za waszymi plecami już czai się grupka chętnych.

Wtorek i czwartek godzina 18:00 -20:00

No progress
R

uszają treningi z Robertem w grupie o 20.00, więc jeżeli brakowało Ci przez wakacje mocnego kopa i ryku nad głową...rozważ to. Nie gwarantujemy dużego progresu, ale masę potu na treningu.

Wtorki i czwartki 20:00-22:00

Hard-Team
K

olejna sekcja na czele z jedynym w swoim rodzaju, wymagającym, ostrym, zawziętym, z 20-letnim stażem wspinaczkowym instruktorem wspinaczki sportowej oraz wspinaczki PZA. Całą swoją energię kieruje na stworzenie innym odpowiedniego startu i rozwoju w wspinaczkowym świecie.

Czy domyślacie się o kogo chodzi?😎

Robert Wykręt !
O swoich zajęciach pisze tak: 👇

Ogłaszamy nabór do sekcji sportowej młodzieży powyżej 12 roku życia. Grupa docelowa to młodzież z zacięciem sportowym, która ma ambicje sportowe, czyli starty w zawodach wspinaczkowych lub ostre przygotowanie do wspinaczki skalnej.
Więc, jeżeli masz ochotę sprawdzić się w kuźni "Ziętka i podobnych"
i spełnisz kilka warunków, zapraszamy Cię do naszego grona. Pierwsze zajęcia testowe odbędą się 1 września o godzinie 16.00.

Wtorki i czwartki 16:00-18:00

Tik-Toki
S

ekcja dzieciaków w wieku od 7 do 14 lat, które wspinają się już jakiś czas oraz są bardzo chętne do dalszego rozwijania się w niełatwej sztuce jaką jest wspinaczka. Łączymy dobry humor z rozwijającymi zajęciami. Tutaj nasi podopieczni będą mogli dowiedzieć się jak smakuje prawdziwy trening i czy to jest to co będą chcieli robić w swoim życiu.

Sekcja dla dzieci z ambicjami pod nadzorem Kingi i Tymka z naszego Teamu 🙂

Sami o swojej sekcji piszą tak:👇

Sekcja Tik-Toki to tykające bomby wspinaczkowe. 💣😁 Czasami ciężko mamy odróżnić lewą od prawej, no cóż pod wpływem adrenaliny tak po prostu bywa😎 Zapraszamy dzieci, które nie boją się dobrej zabawy, potu i łez szczęścia.

Wtorki i piątki 16:00-18:00

Maluchy
M

aluchy to sekcja dla najmłodszych w wieku 3,5 do 7 lat dopiero wkraczających w świat wspinaczki. 😃 Prowadzący sekcję Hubert, Ania i Kinga sprawią, że dzieci nie tylko zmęczą się i będą się świetnie bawić, ale też nauczą się i rozwiną umiejętności, które umożliwią im dobry start w przygodę zwaną wspinaniem.

Wszystkie dzieci jak i rodziców chętnych zobaczyć jak wyglądają zajęcia zapraszamy na pierwsze już 5 września!

Poniedziałki 16:00-18:00 i soboty 10:00-12:00

Pracoholicy
P

rzed Wami kolejna sekcja z bardzo towarzyskim, zawsze uśmiechniętym, energicznym instruktorem.
Uwaga! Michał Bartelmus to nie tylko uśmiechnięty człowiek, jest zdecydowany, konkretny, wymagający, potrafi wycisnąć ostatnie krople potu.
Nie wierzysz? Przyjdź na samą rozgrzewkę i przekonaj się. 😁

Zajęcia o typowo sielankowym charakterze. Niektórzy uczestnicy przyznają że przychodzą głównie ze względów towarzyskich. Niech Was jednak nie zwiedzie wyżej opisana beztroska. Kiedy trzeba każdy potrafi zmienić się we wspinaczkową bestię, która omijając wpinkę w cruxie, pięć minut przed końcem zajęć pokonuje swój kolejny życiowy projekt. Poziom VI.1 - VI.4

Poniedziałki i środa 19:00 - 21:00

Sine Kolana
P

rowadzący Michał Bartelmus

Grupa kilku wspinaczkowych zapaleńców, którzy bez słowa sprzeciwu wykonują wszystkie nawet najbardziej wymagające ćwiczenia. W zaledwie rok uczestnicy mocno się zintegrowali co ma swoje odzwierciedlenie we wspólnych wyjazdach w skały. Poziom VI - VI.2

Poniedziałek i środa godzina 17:00 - 19:00

Wieczorne Inspiracje
T

o już ostatnia, ale nie mniej ważna propozycja. Tylko dla osób, które chcą sięgać gwiazd... Lub poleżeć na materacu (ale tylko chwilę między wstawkami❗). Sekcja na czele z wymagającym, posiadającym ogromną wiedzę, podchodzącym do treningu z pełnym zaangażowaniem, instruktorem Mateuszem Kania.💪💣💥
Z egzaltacją objaśni czym we wspinaniu jest flaga, przy okazji nie dając się zagiąć byle trywialnym pytaniem z dziedziny filologii, metafizyki lub bioinżynierii. Jeśli oczekujesz solidnego treningu oraz rozszerzenia go o dodatkową wiedzę trafiłeś w 10 ❗ ❗ ❗

Sam o swojej sekcji pisze tak:

"Sekcja Wieczorne Inspiracje przeznaczona jest dla osób zarówno początkujących - potrafiących jedynie asekurować, jak i bardziej zaawansowanych, aspirujących do przekraczania własnych limitów.
Na zajęciach skupiamy się na mocnym, planowym treningu oraz rozkładaniu ruchu na czynniki pierwsze 🤔
Przykładamy dużą wagę do prawidłowej techniki oraz aspektów około wspinaczkowych.
Wymagania : zaangażowanie, sumienność, uśmiech ☺
Wyniki zagwarantuje instruktor 💪"

Poniedziałki i piątki 19:00-21:00

Średniaki
Z

apraszamy na sekcję dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze wspinaniem. Na zajęciach poznają podstawową technikę wspinania oraz asekuracji, którą w trakcie będą doskonalić pod okiem naszych instruktorów Moniki i Kingi. Zajęcia urozmaicamy ciekawymi ćwiczeniami i zabawami, dzięki którym dzieci chętnie się w nie angażują. Dbamy o całościowy rozwój fizyczny dzieci:
- kształtujemy prawidłową postawę,
- dbamy o precyzję wykonywanych ćwiczeń,
- dbamy o prawidłową rozgrzewkę i technikę wspinania,
- rozciągamy się,
- wzmacniamy mięśnie 🙂
Wspieramy i dopingujemy się nawzajem! Więcej tu dobrej zabawy niż rywalizacji, choć i tej czasami nie brakuje 😉

Poniedziałki i piątki 18:00-20:00

Duży ruch
P

ropozycja dla osób lubiących się zmęczyć na treningach 🙂
Przeznaczona dla średniozaawansowanych wspinaczy chcących świadomie podnieść swój poziom. Na zajęciach skupiamy się głównie na pracy nad własnymi słabościami i ograniczeniami.
Jeśli potrafisz asekurować, chcesz poprawić technikę, zdobyć więcej siły i wytrzymałości a jednocześnie wykazujesz się sumiennością na treningach to ta sekcja będzie dla Ciebie!
Nasze motto:

"Nie potrzebujemy mistrzów, tylko kandydatów na mistrzów!"

Poniedziałki i piątki 17:00-19:00

Pierwsza Krew
W

iemy jak to bywa z postanowieniami noworocznymi: zrzucę kilka kilogramów, rzucę palenie, zacznę zdrowo się odżywiać, będę więcej się ruszał... Pasja do ich realizacji kończy się zwykle szybciej niż mandarynki na wigilijnym stole. Przyjdź na sekcję dla początkujących, a rozwiązanie Twoich problemów zapewnimy w cenie!
"Nauczyliśmy się wiązać wetlinki i pospinaliśmy się z liną na rybaka, a potem poszliśmy na bulwary. To takie chodzenie po krótkich trasach nad materacem". - Tak brzmiała relacja jednego z uczestników po ostatnich zajęciach dla początkujących. Na początku każdy czuje się zagubiony. Dlatego tak ważne jest, żeby w stawianiu pierwszych, wspinaczkowych kroków, towarzyszył Wam odpowiedni instruktor. By z czasem, po "pierwszej krwi", nadszedł czas świadomych i pełnych siły ruchów w pionie.

Środy i soboty 17:00 - 19:00