O nas

Kim jesteśmy

Jesteśmy szczęśliwcami, których pasja stała się sposobem na życie. Pokierowała wyborem kierunku kształcenia, a później pracy

Jeżeli jesteś osobą, która chce spróbować jak smakuje wspinaczka - trafiłeś idealnie.

Wdrożymy Cię w temat od podstaw pokazując Ci potencjał wspinaczkowego świata.

Jeżeli szukasz hobby - zajmiemy się Tobą kompleksowo, staniesz się częścią naszej pozytywnej społeczności.

Stawisz czoło nowym wyzwaniom, będziesz się rozwijać i pokonywać bariery.

Jeżeli jesteś wspinaczem i chcesz rozwinąć skrzydła - poprowadzimy Cię na szczyt.

Dlaczego my

Nasz zespół to kompozycja znajomych i przyjaciół, ludzi młodszych i starszych, ale przede wszystkim grupa pasjonatów.

1.
Doświadczenie

Każdy z nas ma za sobą długą drogę by zyskać uprawnienia instruktora wspinaczki.

2.
Pasja

Zajmujemy się tym co na prawdę chcemy robić, więc wkładamy w to serce i całą energię.

3.
Przekazywanie wiedzy

Dostrzegamy potencjał jednostki i stosownie dobieramy indywidualną ścieżkę rozwoju.

Robert Wykręt
T

rzydzieści lat stażu we wspinaniu. Ma za sobą karierę zawodniczą, przez długi czas był liderem bielskiego środowiska skalnego tworząc jego rdzeń. Ma na swoim koncie jedne z najlepszych przejść skalnych. Od wielu lat jako Instruktor Sportu i Instruktor Wspinaczki Polskiego Związku Alpinizmu wprowadza kursantów w swój pionowy świat. Zaangażowany w młodzieżową kadrę polski wspomaga trenerów w szkoleniu najlepszych. Obecnie osoba odpowiedzialna za stworzenie odpowiedniej atmosfery i kondycję Centrum Wspinaczkowego PRIMAROCA.

"Od wielu lat wspinanie pochłania mnie całkowicie."

"Jeżeli chodzi o trening to najważniejszą rzeczą jest z kim ten trening zacząć"

Mateusz Gutek
Z

wiązany z górami od dziecka. Jego główna pasja to wspinaczka skalna i pomoc swoim kursantom w odkrywaniu niezwykłych zalet tej dyscypliny. Poza szkoleniami wspinaczkowymi prowadzi kursy do prac na wysokości oraz różne inne związane z technikami linowymi. Uczy również jazdy na snowboardzie na wszystkich poziomach zaawansowania. Ceni sobie poczucie humoru i wyznaje zasadę: „Nie ważne gdzie, ważne z kim” 🙂. Wiele uprawnień sprowadza do jednego celu:

"Pokazać innym jak bezpiecznie uprawiać sporty ekstremalne i jak czerpać z nich maksimum przyjemności.

Michał Bartelmus
W

spinaczka to jego pasja, miłośnik szeroko rozumianego treningu. Uwielbia odnajdywać coraz to nowe metody polepszania „formy” fizycznej, zarówno swojej jak i innych osób. Wszystko to doświadczalnie sprawdza na prowadzonych przez siebie zajęciach z dziećmi i dorosłymi. Jego ulubiona arena wspinaczkowa to znienawidzona przez wszystkich polska Jura, gdzie uparcie próbuje odnajdywać coraz to nowe, wyślizgane, palczaste perełki… Czasami w ramach treningu wyrównawczego bierze do ręki rakietę tenisową i próbuje naśladować Rogera Federera.

"Najlepsze przejścia w skałach... dopiero przede mną!"

Mateusz Kania
I

nstruktor wspinaczki oraz biegacz ultra. Ze sportem związany od dziecka, a treningi traktuje jako immanentną część życia. Skupia się na treningu sportowym, fizjologii wysiłku, korelacji między sportami oraz indywidualnym podejściu do sportowca. Nieprzerwanie doskonali wiedzę około sportową, żeby jeszcze lepiej móc pomagać osiągać wyniki swoim podopiecznym. Od podopiecznych wymaga skupienia i zaangażowania oferując w zamian nieustanny rozwój i przekraczanie własnych granic. Z Centrum Wspinaczkowym Primaroca związany od początku. Mateusz spełnia się również jako Ratownik, dbając o bezpieczeństwo na obiekcie. Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu: anatomii funkcjonalnej, mobilności, planowania treningu, ćwiczenia mięśni core i innych. Jego motto brzmi:

„Nie przestawaj kiedy jesteś zmęczony, przestań kiedy skończysz.”

Mariusz Połowczuk
P

rzygodę ze wspinaczką rozpoczął wiele lat temu. Ta zaś po cichu zajmowała coraz większą część jego życia czyniąc go w końcu swoim instruktorem.

Zawodowo zajmuje się fotografią, pełniąc też przy tym zaszczytną funkcję nadwornego fotografa Primaroca, resztę czasu spędza w skałach. Odwiedzając nasze Centrum Wspinaczkowe zimą ciężko na niego nie trafić. W trakcie wielogodzinnych treningów wspinaczkowych służy nam za pomoc i wzór poprawnego wspinania. A wszystko po to by od wiosny znów ruszyć z impetem w skały.

Wojciech Szyller
O

d wielu, wielu lat prowadzi szczęśliwe życie wspinacza podróżnika. Jako instruktor i zapalony routesetter chce sprawić aby inni także mogli się dobrze bawić i czerpać dużo radości ze wspinania. W okresach gorszego "warunu" można go spotkać w lesie gdzie rozjeżdża rowerem lokalne ścieżki.

Kamil Sucharski
I

nstruktor wspinaczki sportowej Polskiej Akademii Sportu. Związany ze wspinaniem od 10 lat. Specjalizuje się w prowadzeniu zaawansowanych sekcji, dla młodzieży i dorosłych, zarażając ich swoja pasją do wspinania. Działa też aktywnie jako routsetter przygotowując drogi i baldy na zawody.

Po latach treningów w Krakowie, u boku najlepszych, wrócił do nas. Interesują go wszystkie odmiany wspinaczki jednak najbardziej ceni sobie bouldering oraz wspinaczkę sportową z liną – i na panelu i w skałach.

Michał Kowalski
Z

e wspinaniem związany od wielu lat. Jego największą pasją są Tatry, jednak nie zaniedbuje również Jury, więc gdy tylko pogoda pozwala to przeplata wielowyciągowe drogi w Tatrach ze sportowymi drogami w naszych skałach. Eksploruje też zagraniczne rejony wspinaczkowe m.in. na Słowacji, we Włoszech czy Hiszpanii.

Kinga Zemła
E

manuje uśmiechem i zaraża miłością do wspinaczki przede wszystkim najmłodszych, prowadząc sekcje i zajęcia indywidualne dla dzieci. Jej obsesją jest ciągłe poszerzanie umiejętności i wiedzy, o czym świadczą przebyte szkolenia i półki uginające się pod fachową literaturą. Na długie godziny potrafią pochłonąć ją rozmowy na temat... technicznych aspektów pokonania drogi wspinaczkowej.

Tymoteusz Kosman
E

ntuzjasta sportu. Od najmłodszych lat zbiera liczne osiągnięcia z każdego rodzaju szeroko rozumianej wspinaczki - zarówno na ścianie i w skałach. Od dziecka startuje i odnosi sukcesy w Mistrzostwach Polski i Śląska. Wieloletnia styczność z tym sportem oraz chęć przekazania wiedzy innym motywuje go do działania. Pozytywne nastawienie i radość przy pracy zwłaszcza w sekcji dziecięcej to podstawa!

"Wszelkie ograniczenia są w Twojej głowie"

Monika Zając
M

iłośniczka przyrody i fotografii, zwłaszcza górskiej, od kilku lat także wspinaczki. Uwielbia spędzać czas w plenerze, co traktuje jako formę relaksacji i spełnienia artystycznego 🙂 Do wspinania także podchodzi ambitnie, jednak często ważniejsze od cyfry są cenne kadry fotograficzne. Na co dzień pracuje z dziećmi, dzięki czemu świetnie odnajduje się w prowadzeniu sekcji dzieci i młodzieży.

Ania Cichoń
K

obieta Gór. Jej kalendarz wypełniają po brzegi wyjazdy wspinaczkowe w góry. Gdy spotykasz Anię, zawsze możesz zapytać "Na jakim szczycie byłaś w weekend"? Swoją pasją zaraża podopiecznych, motywuje do sięgania do rzeczy na pozór niedostępnych. Wystarczy zrzucić pantofle, wyłączyć Netflixa i wpaść na zajęcia. Efekty gwarantowane.!

"Nie mów mi, że niebo jest granicą, skoro są ślady stóp na księżycu"

Hubert Walusiak
M
iłośnik gór i entuzjasta wspinania. Trochę na odwrót dzięki Tatrom poznał Jurę. W wolnym czasie wapień zamienia na wspinanie w koronach drzew. Jeśli zaczynasz przygodę ze wspinaniem chętnie odpowie na Twoje pytania i dowie się wszystkiego na temat Twojego psiego czworonoga.