O nas

Kim jesteśmy

Jesteśmy szczęśliwcami, których pasja stała się sposobem na życie. Pokierowała wyborem kierunku kształcenia, a później pracy

Jeżeli jesteś osobą, która chce spróbować jak smakuje wspinaczka - trafiłeś idealnie.

Wdrożymy Cię w temat od podstaw pokazując Ci potencjał wspinaczkowego świata.

Jeżeli szukasz hobby - zajmiemy się Tobą kompleksowo, staniesz się częścią naszej pozytywnej społeczności.

Stawisz czoło nowym wyzwaniom, będziesz się rozwijać i pokonywać bariery.

Jeżeli jesteś wspinaczem i chcesz rozwinąć skrzydła - poprowadzimy Cię na szczyt.

Dlaczego my

Nasz zespół to kompozycja znajomych i przyjaciół, ludzi młodszych i starszych, ale przede wszystkim grupa pasjonatów.

1.
Doświadczenie

Każdy z nas ma za sobą długą drogę by zyskać uprawnienia instruktora wspinaczki.

2.
Pasja

Zajmujemy się tym co na prawdę chcemy robić, więc wkładamy w to serce i całą energię.

3.
Przekazywanie wiedzy

Dostrzegamy potencjał jednostki i stosownie dobieramy indywidualną ścieżkę rozwoju.

Robert Wykręt
T

rzydzieści lat stażu we wspinaniu. Ma za sobą karierę zawodniczą, przez długi czas był liderem bielskiego środowiska skalnego tworząc jego rdzeń. Ma na swoim koncie jedne z najlepszych przejść skalnych. Od wielu lat jako Instruktor Sportu i Instruktor Wspinaczki Polskiego Związku Alpinizmu wprowadza kursantów w swój pionowy świat. Zaangażowany w młodzieżową kadrę polski wspomaga trenerów w szkoleniu najlepszych. Obecnie osoba odpowiedzialna za stworzenie odpowiedniej atmosfery i kondycję Centrum Wspinaczkowego PRIMAROCA.

"Od wielu lat wspinanie pochłania mnie całkowicie."

"Jeżeli chodzi o trening to najważniejszą rzeczą jest z kim ten trening zacząć"

Mateusz Gutek
Z

wiązany z górami od dziecka. Jego główna pasja to wspinaczka skalna i pomoc swoim kursantom w odkrywaniu niezwykłych zalet tej dyscypliny. Poza szkoleniami wspinaczkowymi prowadzi kursy do prac na wysokości oraz różne inne związane z technikami linowymi. Uczy również jazdy na snowboardzie na wszystkich poziomach zaawansowania. Ceni sobie poczucie humoru i wyznaje zasadę: „Nie ważne gdzie, ważne z kim” 🙂. Wiele uprawnień sprowadza do jednego celu:

"Pokazać innym jak bezpiecznie uprawiać sporty ekstremalne i jak czerpać z nich maksimum przyjemności.

Michał Bartelmus
W

spinaczka to jego pasja, miłośnik szeroko rozumianego treningu. Uwielbia odnajdywać coraz to nowe metody polepszania „formy” fizycznej, zarówno swojej jak i innych osób. Wszystko to doświadczalnie sprawdza na prowadzonych przez siebie zajęciach z dziećmi i dorosłymi. Jego ulubiona arena wspinaczkowa to znienawidzona przez wszystkich polska Jura, gdzie uparcie próbuje odnajdywać coraz to nowe, wyślizgane, palczaste perełki… Czasami w ramach treningu wyrównawczego bierze do ręki rakietę tenisową i próbuje naśladować Rogera Federera.

"Najlepsze przejścia w skałach... dopiero przede mną!"

Agnieszka Witalińska
P

rzygodę ze wspinaniem zaczęła kilka lat temu na Primaroce dzięki swojej córce. Od tamtej pory wspinaczka stała się jej wielką pasją, a od jakiegoś czasu, nieśmiało chce zarażać swoją pasja innych. Cały czas szkoli się, uczy i chce więcej. Zawodowo zajmuje się dziećmi….swoimi, prowadzi edukację domową i leśną, które zawsze ją fascynowały. Często można spotkać ją w na ścieżkach górskich spacerującą, albo biegnącą. Las jest miejscem, w którym czuje się jak w domu, tam odpoczywa i zbiera myśli.

Jej motto: 

„Jeśli nie marzymy, jesteśmy martwi”
Kilian Jornet

Mariusz Połowczuk
P

rzygodę ze wspinaczką rozpoczął wiele lat temu. Ta zaś po cichu zajmowała coraz większą część jego życia czyniąc go w końcu swoim instruktorem.

Zawodowo zajmuje się fotografią, pełniąc też przy tym zaszczytną funkcję nadwornego fotografa Primaroca, resztę czasu spędza w skałach. Odwiedzając nasze Centrum Wspinaczkowe zimą ciężko na niego nie trafić. W trakcie wielogodzinnych treningów wspinaczkowych służy nam za pomoc i wzór poprawnego wspinania. A wszystko po to by od wiosny znów ruszyć z impetem w skały.

Wojciech Szyller
O

d wielu, wielu lat prowadzi szczęśliwe życie wspinacza podróżnika. Jako instruktor i zapalony routesetter chce sprawić aby inni także mogli się dobrze bawić i czerpać dużo radości ze wspinania. W okresach gorszego "warunu" można go spotkać w lesie gdzie rozjeżdża rowerem lokalne ścieżki.

Kamil Sucharski
I

nstruktor wspinaczki sportowej Polskiej Akademii Sportu. Związany ze wspinaniem od 10 lat. Specjalizuje się w prowadzeniu zaawansowanych sekcji, dla młodzieży i dorosłych, zarażając ich swoja pasją do wspinania. Działa też aktywnie jako routsetter przygotowując drogi i baldy na zawody.

Po latach treningów w Krakowie, u boku najlepszych, wrócił do nas. Interesują go wszystkie odmiany wspinaczki jednak najbardziej ceni sobie bouldering oraz wspinaczkę sportową z liną – i na panelu i w skałach.

Michał Kowalski
Z

e wspinaniem związany od wielu lat. Jego największą pasją są Tatry, jednak nie zaniedbuje również Jury, więc gdy tylko pogoda pozwala to przeplata wielowyciągowe drogi w Tatrach ze sportowymi drogami w naszych skałach. Eksploruje też zagraniczne rejony wspinaczkowe m.in. na Słowacji, we Włoszech czy Hiszpanii.

Kinga Zemła
E

manuje uśmiechem i zaraża miłością do wspinaczki przede wszystkim najmłodszych, prowadząc sekcje i zajęcia indywidualne dla dzieci. Jej obsesją jest ciągłe poszerzanie umiejętności i wiedzy, o czym świadczą przebyte szkolenia i półki uginające się pod fachową literaturą. Na długie godziny potrafią pochłonąć ją rozmowy na temat... technicznych aspektów pokonania drogi wspinaczkowej.

Hubert Walusiak
M

iłośnik gór i entuzjasta wspinania. Trochę na odwrót dzięki Tatrom poznał Jurę. W wolnym czasie wapień zamienia na wspinanie w koronach drzew. Jeśli zaczynasz przygodę ze wspinaniem chętnie odpowie na Twoje pytania i dowie się wszystkiego na temat Twojego psiego czworonoga.

Monika Zając
M

iłośniczka przyrody i fotografii, zwłaszcza górskiej, od kilku lat także wspinaczki. Uwielbia spędzać czas w plenerze, co traktuje jako formę relaksacji i spełnienia artystycznego 🙂 Do wspinania także podchodzi ambitnie, jednak często ważniejsze od cyfry są cenne kadry fotograficzne. Na co dzień pracuje z dziećmi, dzięki czemu świetnie odnajduje się w prowadzeniu sekcji dzieci i młodzieży.

Ania Cichoń
K

obieta Gór. Jej kalendarz wypełniają po brzegi wyjazdy wspinaczkowe w góry. Gdy spotykasz Anię, zawsze możesz zapytać "Na jakim szczycie byłaś w weekend"? Swoją pasją zaraża podopiecznych, motywuje do sięgania do rzeczy na pozór niedostępnych. Wystarczy zrzucić pantofle, wyłączyć Netflixa i wpaść na zajęcia. Efekty gwarantowane.!

"Nie mów mi, że niebo jest granicą, skoro są ślady stóp na księżycu"

Norbert Kubiszyn
O
d zawsze jego pasją było aktywne spędzanie czasu. Najbardziej upodobał sobie wspinaczkę oraz kalistenikę. Dzięki szkoleniu się u najlepszych, chce nieść dalej zdobytą wiedzę, jak uprawiać wspinaczkę w sposób bezpieczny i przyjemny. Chce pokazać ludziom piękno jakie niesie ze sobą uprawiania sportu. Ruch ma sprawiać nam radość..