O nas 

Jesteśmy szczęśliwcami, których pasja stała się sposobem na życie. Pokierowała wyborem kierunku kształcenia, a później pracy

Jeżeli jesteś osobą, która chce spróbować jak smakuje wspinaczka – trafiłeś idealnie.

Wdrożymy Cię w temat od podstaw pokazując Ci potencjał wspinaczkowego świata.

Jeżeli szukasz hobby – zajmiemy się Tobą kompleksowo, staniesz się częścią naszej pozytywnej społeczności.

Stawisz czoło nowym wyzwaniom, będziesz się rozwijać i pokonywać bariery.

Jeżeli jesteś wspinaczem i chcesz rozwinąć skrzydła – poprowadzimy Cię na szczyt.

O1. Doświadczenie

Każdy z nas ma za sobą długą drogę by zyskać uprawnienia instruktora wspinaczki.

02. Pasja

Zajmujemy się tym co na prawdę chcemy robić, więc wkładamy w to serce i całą energię.

03. Wiedza

Dostrzegamy potencjał jednostki i stosownie dobieramy indywidualną ścieżkę rozwoju.

NASI INSTRUKTORZY

team PRIMAROCA

Robert Wykręt

Trzydzieści lat stażu we wspinaniu. Ma za sobą karierę zawodniczą, przez długi czas był liderem bielskiego środowiska skalnego tworząc jego rdzeń.

Ma na swoim koncie jedne z najlepszych przejść skalnych. Od wielu lat jako Instruktor Sportu i Instruktor Wspinaczki Polskiego Związku Alpinizmu wprowadza kursantów w swój pionowy świat.

Zaangażowany w młodzieżową kadrę polski wspomaga trenerów w szkoleniu najlepszych. Obecnie osoba odpowiedzialna za stworzenie odpowiedniej atmosfery i kondycję Centrum Wspinaczkowego PRIMAROCA.

Kamil Sucharski

Instruktor wspinaczki sportowej Polskiej Akademii Sportu. Związany ze wspinaniem od 10 lat.

Specjalizuje się w prowadzeniu zaawansowanych sekcji, dla młodzieży i dorosłych, zarażając ich swoja pasją do wspinania.

Działa też aktywnie jako routsetter przygotowując drogi i baldy na zawody. Po latach treningów w Krakowie, u boku najlepszych, wrócił do nas.

Interesują go wszystkie odmiany wspinaczki jednak najbardziej ceni sobie bouldering oraz wspinaczkę sportową z liną – i na panelu i w skałach.

Kinga Zemła

Emanuje uśmiechem i zaraża miłością do wspinaczki przede wszystkim najmłodszych, prowadząc sekcje i zajęcia indywidualne dla dzieci.

Jej obsesją jest ciągłe poszerzanie umiejętności i wiedzy, o czym świadczą przebyte szkolenia i półki uginające się pod fachową literaturą.

Na długie godziny potrafią pochłonąć ją rozmowy na temat… technicznych aspektów pokonania drogi wspinaczkowej.

Mikołaj Sochacki

Wieloletni pasjonat i miłośnik sportu. Swoją karierę zawodniczą rozpoczął jako kajakarz, zdobywając wiele osiągnięć na skalę całe Polski.

Kończąc przygodę z kajakarstwem, z ogromną determinacją, zajął się wspinaniem, szybko zostając instruktorem wspinaczki Polskiej Akademii Sportu.

Jego ulubioną formą wspinania jest bouldering w skałach, na który poświęca każdą chwilę poza pracą.

Kuba Ziętek 

Jeżeli to nazwisko nic Wam nie mówi to znaczy, że nic nie wiecie o wspinaczce sportowej. Młodzieniec, który podbija świat zawodów od dziecka, zdobywca Mistrza Europy w Trójboju itp. itp. itp. medali ma dużo, ale dla Nas to uśmiech i pozytywna energia, która w naszym znerwicowanym teamie jest jak balsam.

Motto życia:

„A co to jest motto?”

Ania Cichoń

Wszystko zaczęło się od cyfry. Nic poza nią nie miało znaczenia. Kolejny trening, drążek, chwyto, obciążenie, jeszcze jeden obwód. Wtedy do akcji wkroczyło… życie, postanawiając nieco namieszać, zmieniając system wartości. Po etapie zapalczywego, sportowego wspinania nadeszło nowe.

Ania Cichoń – Kobieta Gór. Jej kalendarz wypełniają po brzegi wyjazdy wspinaczkowe w góry. Gdy spotykasz Anię, zawsze możesz zapytać „Na jakim szczycie byłaś w weekend”? Swoją pasją zaraża podopiecznych, motywuje do sięgania do rzeczy na pozór niedostępnych. Wystarczy zrzucić pantofle, wyłączyć Netflixa i wpaść na zajęcia. Efekty gwarantowane.

Motto Ani to: „Nie mów mi, że niebo jest granicą, skoro są ślady stóp na księżycu.”

Monika Zając

Miłośniczka przyrody i fotografii, zwłaszcza górskiej, od kilku lat także wspinaczki. Uwielbia spędzać czas w plenerze, co traktuje jako formę relaksacji i spełnienia artystycznego.

Do wspinania także podchodzi ambitnie, jednak często ważniejsze od cyfry są cenne kadry fotograficzne. Na co dzień pracuje z dziećmi, dzięki czemu świetnie odnajduje się w prowadzeniu sekcji dzieci i młodzieży.

Michał Bartelmus

Wspinaczka to jego pasja, miłośnik szeroko rozumianego treningu. Uwielbia odnajdywać coraz to nowe metody polepszania „formy” fizycznej, zarówno swojej jak i innych osób. Wszystko to doświadczalnie sprawdza na prowadzonych przez siebie zajęciach z dziećmi i dorosłymi. Jego ulubiona arena wspinaczkowa to znienawidzona przez wszystkich polska Jura, gdzie uparcie próbuje odnajdywać coraz to nowe, wyślizgane, palczaste perełki… Czasami w ramach treningu wyrównawczego bierze do ręki rakietę tenisową i próbuje naśladować Rogera Federera.

„Najlepsze przejścia w skałach… dopiero przede mną!”

Mariusz Połowczuk

Przygodę ze wspinaczką rozpoczął wiele lat temu. Ta zaś po cichu zajmowała coraz większą część jego życia czyniąc go w końcu swoim instruktorem.

Zawodowo zajmuje się fotografią, pełniąc też przy tym zaszczytną funkcję nadwornego fotografa Primaroca, resztę czasu spędza w skałach. Odwiedzając nasze Centrum Wspinaczkowe zimą ciężko na niego nie trafić. W trakcie wielogodzinnych treningów wspinaczkowych służy nam za pomoc i wzór poprawnego wspinania. A wszystko po to by od wiosny znów ruszyć z impetem w skały.

Wojciech Szyller / Dziabar

Siwy włos oraz obligatoryjne wspieranie się na kiju od szczotki podczas sekcji zdradza wieeeeloletnie doświadczenie wspinaczkowe w tym instruktorskie.

W szkole (jako nauczyciel w-f’u) każe dzieciom biegać w kółko, na Primie (jako instruktor) „wchodzić na nogę,” a w skałach (jako Dziabar) dobrze się bawić.

Generalnie miłośnik życiowego flow, którego wspinanie jest nieodłączną częścią.

Norbert Kubiszyn

Od zawsze jego pasją było aktywne spędzanie czasu. Najbardziej upodobał sobie wspinaczkę oraz kalistenikę. Dzięki szkoleniu się u najlepszych, chce nieść dalej zdobytą wiedzę, jak uprawiać wspinaczkę w sposób bezpieczny i przyjemny.

Chce pokazać ludziom piękno jakie niesie ze sobą uprawiania sportu. Ruch ma sprawiać nam radość.

Błażej Komorowski

Wspinaczka towarzyszy mu w życiu od 10 lat. W 2022 po oprócz wspinaczki sportowej w Rodzinie Primaroca postanowił otworzyć się na nową ścieżkę rozwoju i dołączył do Primarocowego Team’u.

Obowiązkowości i uczynności uczył się od najmłodszych lat w harcerstwie. Swoją charyzmą i dobrym humorem zaraża młode umysły pasją do wspinaczki.

Prowadzi sekcje dziecięce, na których regularnie uczy młodych adeptów przekraczać swoje granice. Z dużą dozą cierpliwości opiekuje się osobami, które pojawiają się na ścianie po raz pierwszy. Dba o ich bezpieczeństwo i uczy jak mają sobie u nas radzić samodzielnie. Wzór pozytywnego nastawienia do pracy.

Jakub Sucharski

To pasjonat wspinaczki, który od dziecka rozwijał swoje umiejętności i miłość do tego sportu. Nie wyobraża sobie innej kariery zawodowej niż jako trener czy instruktor.
 
Trenuje najczęściej na sztucznej ścianie, z równym zaangażowaniem na baldach, jak i linach. A gdy tylko aura pozwala to rusza w skały i delektuje się wspinaczką w terenie. Regularnie startuje w zawodach wspinaczkowych, dzięki czemu ma świeże spojrzenie na najnowsze trendy wspinaczkowe, stale podnosząc przy tym swoje umiejętności jako wspinacz i instruktor.
 
Jeśli szukasz cierpliwego instruktora, który w przyjaznej, luźnej atmosferze nauczy Cię angażować się w zajęcia i osiągać wspólnie wyznaczone cele, to właśnie go znalazłeś. Kuba obudzi w Tobie wcześniej nieznane pokłady motywacji, a także sprawi, że praca nad sobą będzie przyjemnością.