O nas

Kim jesteśmy

Jesteśmy szczęśliwcami, których pasja stała się sposobem na życie. Pokierowała wyborem kierunku kształcenia, a później pracy

Jeżeli jesteś osobą, która chce spróbować jak smakuje wspinaczka - trafiłeś idealnie.

Wdrożymy Cię w temat od podstaw pokazując Ci potencjał wspinaczkowego świata.

Jeżeli szukasz hobby - zajmiemy się Tobą kompleksowo, staniesz się częścią naszej pozytywnej społeczności.

Stawisz czoło nowym wyzwaniom, będziesz się rozwijać i pokonywać bariery.

Jeżeli jesteś wspinaczem i chcesz rozwinąć skrzydła - poprowadzimy Cię na szczyt.

Dlaczego my

Nasz zespół to kompozycja znajomych i przyjaciół, ludzi młodszych i starszych, ale przede wszystkim grupa pasjonatów.

1.
Doświadczenie

Każdy z nas ma za sobą długą drogę by zyskać uprawnienia instruktora wspinaczki.

2.
Pasja

Zajmujemy się tym co na prawdę chcemy robić, więc wkładamy w to serce i całą energię.

3.
Przekazywanie wiedzy

Dostrzegamy potencjał jednostki i stosownie dobieramy indywidualną ścieżkę rozwoju.

Robert Wykręt
D

wadzieścia lat stażu we wspinaniu. Były wiceprezes Klubu Wysokogórskiego w Bielsku-Białej. Instruktor Sportu we wspinaczce sportowej i Instruktor Wspinaczki PZA. Od 10 lat zajmuje się szkoleniem i trenowaniem innych. Obecnie osoba odpowiedzialna za stworzenie odpowiedniej atmosfery i kondycję Centrum Wspinaczkowego PRIMAROCA.

"Od wielu lat wspinanie pochłania mnie całkowicie."

"Całą swoją energię kieruję na stworzenie Innym odpowiedniego startu i rozwoju w przygodzie zwanej WSPINACZKA."

Mateusz Gutek
Z

wiązany z górami od dziecka. Jego główna pasja to wspinaczka skalna i pomoc swoim kursantom w odkrywaniu niezwykłych zalet tej dyscypliny. Poza szkoleniami wspinaczkowymi prowadzi kursy do prac na wysokości oraz różne inne związane z technikami linowymi. Uczy również jazdy na snowboardzie na wszystkich poziomach zaawansowania. Ceni sobie poczucie humoru i wyznaje zasadę: „Nie ważne gdzie, ważne z kim” 🙂. Wiele uprawnień sprowadza do jednego celu:

"Pokazać innym jak bezpiecznie uprawiać sporty ekstremalne i jak czerpać z nich maksimum przyjemności.

Michał Bartelmus
W

spinaczka to jego pasja, miłośnik szeroko rozumianego treningu. Uwielbia odnajdywać coraz to nowe metody polepszania „formy” fizycznej, zarówno swojej jak i innych osób. Wszystko to doświadczalnie sprawdza na prowadzonych przez siebie zajęciach z dziećmi i dorosłymi. Jego ulubiona arena wspinaczkowa to znienawidzona przez wszystkich polska Jura, gdzie uparcie próbuje odnajdywać coraz to nowe, wyślizgane, palczaste perełki… Czasami w ramach treningu wyrównawczego bierze do ręki rakietę tenisową i próbuje naśladować Rogera Federera.

"Najlepsze przejścia w skałach... dopiero przede mną!"

Mateusz Kania
I

nstruktor wspinaczki oraz biegacz ultra. Ze sportem związany od dziecka, a treningi traktuje jako immanentną część życia. Skupia się na treningu sportowym, fizjologii wysiłku, korelacji między sportami oraz indywidualnym podejściu do sportowca. Nieprzerwanie doskonali wiedzę około sportową, żeby jeszcze lepiej móc pomagać osiągać wyniki swoim podopiecznym. Od podopiecznych wymaga skupienia i zaangażowania oferując w zamian nieustanny rozwój i przekraczanie własnych granic. Z Centrum Wspinaczkowym Primaroca związany od początku. Jego motto brzmi:

„Nie przestawaj kiedy jesteś zmęczony, przestań kiedy skończysz.”

Mariusz Połowczuk
P

rzygodę ze wspinaczką rozpoczął wiele lat temu. Ta zaś po cichu zajmowała coraz większą część jego życia czyniąc go w końcu swoim instruktorem.

Zawodowo zajmuje się fotografią, pełniąc też przy tym zaszczytną funkcję nadwornego fotografa Primaroca, resztę czasu spędza w skałach. Odwiedzając nasze Centrum Wspinaczkowe zimą ciężko na niego nie trafić. W trakcie wielogodzinnych treningów wspinaczkowych służy nam za pomoc i wzór poprawnego wspinania. A wszystko po to by od wiosny znów ruszyć z impetem w skały.

Wojciech Szyller
O

d wielu, wielu lat prowadzi szczęśliwe życie wspinacza podróżnika. Jako instruktor i zapalony routesetter chce sprawić aby inni także mogli się dobrze bawić i czerpać dużo radości ze wspinania. W okresach gorszego "warunu" można go spotkać w lesie gdzie rozjeżdża rowerem lokalne ścieżki.

Kamil Sucharski
I

nstruktor wspinaczki sportowej Polskiej Akademii Sportu. Związany ze wspinaniem od 10 lat. Specjalizuje się w prowadzeniu zaawansowanych sekcji, dla młodzieży i dorosłych, zarażając ich swoja pasją do wspinania. Działa też aktywnie jako routsetter przygotowując drogi i baldy na zawody.

Po latach treningów w Krakowie, u boku najlepszych, wrócił do nas. Interesują go wszystkie odmiany wspinaczki jednak najbardziej ceni sobie bouldering oraz wspinaczkę sportową z liną – i na panelu i w skałach.