Ściana wspinaczkowa

Centrum Wspinaczkowe PRIMAROCA to jedna z większych i nowocześniejszych ścian w Polsce. Oferujemy szeroki wachlarz możliwości zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy.

sciana03

Na 3 kondygnacjach przygotowaliśmy dla Was różnorodne ściany wspinaczkowe i bulderowe, które zaspokoją potrzeby wspinaczy na każdym poziomie zaawansowania oraz w każdym wieku.

Dla tych z Was, którzy zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką lub są u nas pierwszy raz, czekają wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy. Pokażą oni jak korzystać z naszej ściany i bezpiecznie się asekurować. Zaawansowanym, którzy chcieliby wspinać się lepiej i więcej, przygotowaliśmy sekcje wspinaczkowe, gdzie wtajemniczamy Was w świat techniki, taktyki i sprawności wspinaczkowej. Prowadzimy zajęcia na 3 poziomach zaawansowania – od zupełnie początkowego do mocno zaawansowanego, włącznie z podziałem na grupy wiekowe. Dolna granica wiekowa to 4 lata, górnej nie ma.

sciana02

Nasz obiekt dostosowaliśmy do wspinaczki zarówno na tzw. „wędkę”, podczas której po odpadnięciu od ściany, zawisa się natychmiastowo na linie (nie ma się więc czego bać, nawet z lękiem wysokości), jak i z dolną asekuracją. Na ścianie znajduje się 29 stanowisk do wędki oraz 24 linie wyposażone w komplet stałych przelotów i stanowiska zjazdowe. Na każde stanowisko przypadają 2-4 drogi wspinaczkowe, co maksymalnie daje aż 116 różnych wariantów wspinania!!! A przecież każdy z nas ma jeszcze swoje pomysły na przejścia…

Specjalnie z myślą o najmłodszych adeptach wspinaczki przygotowaliśmy dla nich całkiem sporą ilość dróg. Duża gęstość chwytów i stopni zapewnia najmłodszym większą przyjemność. Takich dróg jest już kilkanaście.

Ściany oferują różne formacje: płyty, przewieszki, zacięcia, filary, rysy. Istnieje również możliwość wspinaczki dwuwyciągowej. Dla lepszego rozeznania nazwaliśmy i wyceniliśmy drogi wspinaczkowe. Zakres: od -3 aż do 10 w skali UIAA czyli tak, by każdy mógł spróbować swoich sił.

Dla łatwiejszego odnalezienia przebiegu drogi, oznaczamy je chwytami w jednym kolorze. Co 3 miesiące zmieniamy drogi wspinaczkowe, każdorazowo odkręcając chwyty, czyszcząc je i przykręcając w innym miejscu!

Na terenie centrum znajdują się ściany o zróżnicowanych formacjach szerokim zakresie wysokości:

  • duża, 19 metrowa, posiadająca część pionową i część o różnych rodzajach przewieszeń,
  • średnia, 12 metrowa o bardzo dużej różnorodności formacji,
  • mała, 7-metrowa z kilkunastoma drogami dla dzieci, ale nie tylko,
  • niewysoka ścianka, czyli boulder dla dzieci, w bajkowych kolorach,
  • mały, prawie 5-metrowy, przewieszony boulder,
  • duży boulder ze ścianami o różnorodnych formacjach i wysokościach.

Żeby wspinanie było jeszcze przyjemniejsze, w Centrum Wspinaczkowym PRIMAROCA znajdują się: winda, prysznice, szafki zamykane na klucz, sala konferencyjna, sala szkoleniowa, kafejka z biblioteczką (oczywiście o tematyce górskiej) i wi-fi. Wszystko razem tworzy miejsce przyjazne miłośnikom gór, wspinaczki i nie tylko.

Duża 19 metrowa ściana.

Znajdują się tu drogi o trudności od III+/IV- do X. Stanowiska do wędki umieszczone są na wysokości 10 metrów, stanowiska zjazdowe do dolnej asekuracji – na 10-tym i 19-tym metrze. W części pionowej biegną 4 linie dróg wspinaczkowych, w tym 2 kończące się na 19 metrach.
Część przewieszona składa się z dwóch dużych ścian, z dwoma liniami dróg na każdej, oraz jedną linią na ich połączeniu. W ich obrębie wspinać można się takimi formacjami jak zacięcia, rysy i filary.
Pierwsza ściana zaczyna się lekkim połogiem przechodzącym w delikatne przewieszenie, następnie znowu połóg, duże przewieszenie i na koniec połóg.
Druga natomiast zaczyna się pionem przechodzącym w przewieszenie, następnie delikatny połóg i duże przewieszenie, po wyjściu z okapu znowu lekki połóg, duże przewieszenie i na koniec połóg. Znajdują się tu bardzo różnorodne drogi wspinaczkowe wraz z eliminacyjnymi i finałowymi drogami Pucharu Polski.

Mała 7 metrowa ścianka

Jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci i początkujących, ale nie tylko. Poza wieloma drogami w przedziale trudności między III- a IV+, znajdziecie tu również drogi o wycenie VII- i VII+. Ścianka ta posiada część połogą i przewieszoną, a także zacięcie i 2 filary. Posiada 5 stanowisk do wędkę.

Niewysoka ścianka, czyli boulder dla dzieci

Jest doskonałym miejscem do wspinaczki przez najmłodszych, nawet tych, którzy nie ukończyli jeszcze 3 roku życia. Bajkowe kolory i chwyty w kształcie zwierzątek zachęcają do jej pokonania. Umożliwia wspinaczkę bez asekuracji, ponieważ znajduje się pod nią wielki, gruby materac. Na naszym obiekcie jest to zdecydowanie ulubione miejsce dzieci.

Mały, ok. 5 metrowy boulder

Posiada 3 zacięcia i dwa niewielkie odcinki pionowe, poza tym na całej powierzchni jest lekko przewieszony. Poza dużą ilością chwytów posiada kilka przygotowanych obwodów i przystawek, które pozwolą Wam na samodzielny trening.
Do zaawansowanego treningu zamontowaliśmy campusy i ścianke systemową. Dodatkowo mamy dla Was dwie chwytotablice do specjalistycznego treningu wspinaczkowego. Przy okazji służymy radą jak bezpiecznie i efektywnie trenować.

Duży boulder

Zajmuje całą powierzchnię najwyższej, 3-ciej kondygnacji naszego obiektu. Znajduje się tu wysoka płyta z możliwością regulacji kąta jej nachylenia oraz ściana o różnorodnych formacjach, takich jak filary, zacięcia oraz mały komin. Na tej drugiej ścianie będziecie mieć do czynienia z bardzo różnymi kątami nachylenia, włącznie z dachem. Duży boulder umożliwia trening zarówno techniki, jak i wszystkich cech sprawności. Znajduje się tu również campus z regulowanym kątem nachylenia oraz system drążków do podciągania i ćwiczenia dynamicznych ruchów.

Moonboard

Jako jedyni w regionie posiadamy podświetlanego Moonboard’a ze wszystkimi dostępnymi setami chwytów! 40 stopni nachylenia pozwoli Ci wykonać naprawdę ciężki trening. Wystarczy pobrać darmową aplikację…i droga wolna! W aplikacji znajdziesz przystawki od 6a do 8b+. Pamiętaj jednak o stosownej rozgrzewce.

Mała Boulderownia

Chcąc dać Wam jak najwięcej przestrzeni treningowej pod naszym dachem, postanowiliśmy przearanżować salę trx na boulderownie! Tym samym zyskaliśmy nowe miejsce do ćwiczenia na drążku, chwytotablicach, Moonboardzie i oczywiście jeszcze więcej miejsca do boulderingu! Na wyposażeniu posiadamy również piłki gimnastyczne, poduszki sensomotoryczne, bosu i wałki do rolowania.

Wyciągarka

Jeśli pracujesz na zmiany, masz problem ze znalezieniem kompana na trening lub „wpadasz” tylko na chwilkę przejazdem – mamy dla Ciebie wspaniałe rozwiązanie! Nasz niezawodny, niestrudzony i zawsze chętny do pomocy automatyczny system asekuracji czeka właśnie na Ciebie. Wystarczy przyjść, wpiąć się do wyciągarki i zacząć się wspinać. Będziesz zdziwiony jaki trening możesz zrobić wykorzystując ten automat! Świetnie się sprawdza przy trenowania biegania po ścianie na czas.

sciana04