Ściana

wspinaczkowa

Centrum Wspinaczkowe PRIMAROCA to jedna z większych i nowocześniejszych ścian w Polsce. Oferujemy szeroki wachlarz możliwości zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych wspinaczy.

Na 3 kondygnacjach przygotowaliśmy dla Was różnorodne ściany wspinaczkowe i bulderowe, które zaspokoją potrzeby wspinaczy na każdym poziomie zaawansowania oraz w każdym wieku.

Dla tych z Was, którzy zaczynają swoją przygodę ze wspinaczką lub są u nas pierwszy raz, czekają wykwalifikowani i doświadczeni instruktorzy. Pokażą oni jak korzystać z naszej ściany i bezpiecznie się asekurować.

Zaawansowanym, którzy chcieliby wspinać się lepiej i więcej, przygotowaliśmy sekcje wspinaczkowe, gdzie wtajemniczamy Was w świat techniki, taktyki i sprawności wspinaczkowej.

Prowadzimy zajęcia na 3 poziomach zaawansowania – od zupełnie początkowego do mocno zaawansowanego, włącznie z podziałem na grupy wiekowe. Dolna granica wiekowa to 4 lata, górnej nie ma.

Nasz obiekt dostosowaliśmy do wspinaczki zarówno na tzw. „wędkę”, podczas której po odpadnięciu od ściany, zawisa się natychmiastowo na linie (nie ma się więc czego bać, nawet z lękiem wysokości), jak i z dolną asekuracją. Na ścianie znajduje się 29 stanowisk do wędki oraz 24 linie wyposażone w komplet stałych przelotów i stanowiska zjazdowe. Na każde stanowisko przypadają 2-4 drogi wspinaczkowe, co maksymalnie daje aż 116 różnych wariantów wspinania!!! A przecież każdy z nas ma jeszcze swoje pomysły na przejścia…

Specjalnie z myślą o najmłodszych adeptach wspinaczki przygotowaliśmy dla nich całkiem sporą ilość dróg. Duża gęstość chwytów i stopni zapewnia najmłodszym większą przyjemność. Takich dróg jest już kilkanaście.

Ściany oferują różne formacje: płyty, przewieszki, zacięcia, filary, rysy. Istnieje również możliwość wspinaczki dwuwyciągowej. Dla lepszego rozeznania wyceniliśmy drogi wspinaczkowe. Zakres: od III aż do VI.5 w skali francuskiej czyli tak, by każdy mógł spróbować swoich sił.

Dla łatwiejszego odnalezienia przebiegu drogi, oznaczamy je chwytami w jednym kolorze. Co 3 miesiące zmieniamy drogi wspinaczkowe, każdorazowo odkręcając chwyty, czyszcząc je i przykręcając w innym miejscu!

Formacje

Na terenie centrum znajdują się ściany o zróżnicowanych formacjach szerokim zakresie wysokości:

  • duża, 19 metrowa, posiadająca część pionową z wyciągarką i część o różnych rodzajach przewieszeń (parter),
  • średnia, 12 metrowa o bardzo dużej różnorodności formacji (I piętro),
  • mała, 7-metrowa z kilkunastoma drogami dla dzieci i nie tylko (I piętro),
  • boulder dla dzieci, w bajkowych kolorach (parter),
  • mniejszą boulderownie z oznaczonymi boulderami i moonboardem (I piętro),
  • dużą boulderownie ze ścianami o różnorodnych formacjach i wysokościach (II piętro),
  • campus ze ścianką systemową (parter),
  • siłownie z klatką i obciążeniami (II i pół piętra)
  • strefa malucha (parter).

Duża 19 metrowa ściana | PARTER

Znajdują się tu drogi o trudności od III do VI.5. Stanowiska do wędki umieszczone są na wysokości 10 metrów, stanowiska zjazdowe do dolnej asekuracji – na 10-tym i 19-tym metrze. W części pionowej biegną 4 linie dróg wspinaczkowych, w tym 2 kończące się na 19 metrach.

Część przewieszona składa się z dwóch dużych ścian, z dwoma liniami dróg na każdej, oraz jedną linią na ich połączeniu. W ich obrębie wspinać można się takimi formacjami jak zacięcia, rysy i filary.

Pierwsza ściana zaczyna się lekkim połogiem przechodzącym w delikatne przewieszenie, następnie znowu połóg, duże przewieszenie i na koniec połóg.

Druga natomiast zaczyna się pionem przechodzącym w przewieszenie, następnie delikatny połóg i duże przewieszenie, po wyjściu z okapu znowu lekki połóg, duże przewieszenie i na koniec połóg. Znajdują się tu bardzo różnorodne drogi wspinaczkowe wraz z eliminacyjnymi i finałowymi drogami Pucharu Polski.

Duża boulderownia | II PIĘTRO

Zajmuje całą powierzchnię najwyższej kondygnacji naszego obiektu. Znajduje się tu wysoka płyta z możliwością regulacji kąta jej nachylenia oraz ściana o różnorodnych formacjach, takich jak filary, zacięcia oraz mały komin. Na tej drugiej ścianie będziecie mieć do czynienia z bardzo różnymi kątami nachylenia, włącznie z dachem. Duży boulder umożliwia trening zarówno techniki, jak i wszystkich cech sprawności. Znajduje się tu również campus oraz system drążków do podciągania i ćwiczenia dynamicznych ruchów.

Moonboard | I PIĘTRO mała boulderownia

Jako jedyni w regionie posiadamy podświetlanego Moonboard’a ze wszystkimi dostępnymi setami chwytów! 40 stopni nachylenia pozwoli Ci wykonać naprawdę ciężki trening. Wystarczy pobrać darmową aplikację… i droga wolna! W aplikacji znajdziesz przystawki od 6a do 8b+. Pamiętaj jednak o stosownej rozgrzewce.

Wyciągarka | PARTER

Jeśli pracujesz na zmiany, masz problem ze znalezieniem kompana na trening lub „wpadasz” tylko na chwilkę przejazdem – mamy dla Ciebie wspaniałe rozwiązanie! Nasz niezawodny, niestrudzony i zawsze chętny do pomocy automatyczny system asekuracji czeka właśnie na Ciebie. Wystarczy przyjść, wpiąć się do wyciągarki i zacząć się wspinać. Będziesz zdziwiony jaki trening możesz zrobić wykorzystując ten automat! Świetnie się sprawdza przy trenowania biegania po ścianie na czas. Dostępne między 8, a 10 dróg.

Strefa Malucha | PARTER

To kolorowy kącik zabaw dla najmłodszych. Idealne miejsce rozrywki, w którym znajdziecie poduchy, puzzle, gry planszowe, książki, klocki, zabawki mniej i bardziej pluszowe oraz zestaw sprzętów do rysowania. Świetnie nadaje się jako miejsce dla rodziców spędzających u nas czas z malutkimi dziećmi, na przykład w oczekiwaniu na starsze rodzeństwo.

Średnia, 12 metrowa ściana | I PIĘTRO

To zarówno pionowe jak i przewieszone ściany z trudnościami od VI do VI.5+ (6a do 8a). Znajduje się na niej 13 stanowisk do wspinaczki na wędkę oraz z dolną asekuracją. Łącznie jest około 40 dróg. Najmocniej przewieszona część 12 metrowej ściany, nazywana przez niektórych “pieszczoszczką”, posiada 4 stanowiska do wspinaczki, wyłącznie z dolną asekuracja czyli ok. 12 dróg.

Mała, 7 metrowa ścianka | I PIĘTRO

Jest przeznaczona przede wszystkim dla dzieci i początkujących, ale nie tylko. Poza wieloma drogami w przedziale trudności między III- a IV+, znajdziecie tu również drogi o wycenie VII- i VII+.

Ścianka ta posiada część połogą i pionową, a także zacięcie i 2 filary. Posiada 5 stanowisk do wędkę.

Mała Boulderownia | I PIĘTRO

Chcąc dać Wam jak najwięcej przestrzeni treningowej pod naszym dachem, postanowiliśmy przearanżować salę trx na boulderownie! Tym samym zyskaliśmy nowe miejsce do ćwiczenia na drążku, chwytotablicach, Moonboardzie i oczywiście jeszcze więcej miejsca do boulderingu! Na wyposażeniu posiadamy również piłki gimnastyczne i wałki do rolowania.

Campus ze ścianką systemową | PARTER

Przygotowaliśmy je do zaawansowanego treningu. Czeka na Was zestaw, umiłowanych przez starych wyjadaczy, listewek i innych drewienek o różnej grubości, w różnych odległościach od siebie. Dodatkowo mamy dla Was dwie chwytotablice do specjalistycznego treningu wspinaczkowego. Przy okazji służymy radą jak bezpiecznie i efektywnie trenować.

Siłownia | II i pół piętra

Nasza siłownia, choć mała to dla wspinaczy ma wszystko co trzeba. Jest sztanga, są ketle, jest ławeczka czyli prawdziwa kuźnia silnych, wspinaczkowych ciał. Oprócz tego chwytotablica. Zawiera absolutny niezbędnik do zrobienia treningu uzupełniającego.

Boulder dla dzieci | PARTER

Jest doskonałym miejscem do wspinaczki przez najmłodszych, nawet tych, którzy nie ukończyli jeszcze 3 roku życia. Bajkowe kolory i chwyty w kształcie zwierzątek zachęcają do jej pokonania.

Umożliwia wspinaczkę bez asekuracji, ponieważ znajduje się pod nią wielki, gruby materac. Na naszym obiekcie jest to zdecydowanie ulubione miejsce dzieci.