Widokówka z Arco

Wakacje można spędzać w różny sposób: jedni lubią wylegiwać się na leżaczku popijając drinka z palemką, inni wędrują po górach czerpiąc radość ze zdobywania kolejnych szczytów, jeszcze inni pokonują fale żeglując albo wiosłując.

PRIMAROCA skupia ludzi, którzy czerpią przyjemność ze wspinania i pokonywania własnych słabości w różnych wspinaczkowych miejscach na Świecie. Co roku proponujemy wyjazdy w najatrakcyjniejsze rejony wspinaczkowe Europy. W tym roku wybraliśmy się... do Arco. Dlaczego znowu Arco? Otóż są miejsca, które można odwiedzić, uwiecznić na zdjęciach i odłożyć na półkę. Ta sztuka nie udaje się jednak, jeżeli chodzi o Arco. Jest jakaś siła, która ciągnie tam wspinaczy raz za razem, a miejsce zawsze mile zaskakuje.

W tym roku ekipa, która chciała odwiedzić to magiczne miejsce, mocno się rozrosła. Dominował team kobiecy, co dowodzi, że do walki ze skałą i strachem coraz większe zacięcie maja właśnie panie!

Przekraczające 40 stopni Celsjusza upały tego lata, nienotowane w Italii od ponad 140 lat, zwalały z nóg nawet ciepłolubnych Włochów! Mimo to, nikt z naszej ekipy nie odmówił wspinania, wędrówki oraz nauki,  jaką niosła za sobą ta wyprawa. Odwiedziliśmy sześć nowych rejonów w okolicy, a każdy z nich dokładał kolejną cegiełkę w naszej wiedzy o poznawaniu wspinaczki.

Sukcesów w skałach, sztuce shoppingu i campingowania nie brakowało 🙂 Zmęczone ciała chłodziliśmy nad górską rzeką a wolny czas spedzaliśmy z książką lub kartami nad Gardą. Nieocenione zalety niosła również wymiana poglądów kulturowo-naukowych towarzysząca wieczorkom przy schłodzonym prosecco i smacznych cantucci. Wszak podróże kształcą 🙂

Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia galerii... i dołączenia do naszej ekipy za rok.

Galeria