O nas

Kim jesteśmy

Jesteśmy szczęśliwcami, których pasja stała się sposobem na życie. Pokierowała wyborem kierunku kształcenia, a później pracy

Jeżeli jesteś osobą, która chce spróbować jak smakuje wspinaczka - trafiłeś idealnie.

Wdrożymy Cię w temat od podstaw pokazując Ci potencjał wspinaczkowego świata.

Jeżeli szukasz hobby - zajmiemy się Tobą kompleksowo, staniesz się częścią naszej pozytywnej społeczności.

Stawisz czoło nowym wyzwaniom, będziesz się rozwijać i pokonywać bariery.

Jeżeli jesteś wspinaczem i chcesz rozwinąć skrzydła - poprowadzimy Cię na szczyt.

Dlaczego my

Nasz zespół to kompozycja znajomych i przyjaciół, ludzi młodszych i starszych, ale przede wszystkim grupa pasjonatów.

1.
Doświadczenie

Każdy z nas ma za sobą długą drogę by zyskać uprawnienia instruktora wspinaczki.

2.
Pasja

Zajmujemy się tym co na prawdę chcemy robić, więc wkładamy w to serce i całą energię.

3.
Przekazywanie wiedzy

Dostrzegamy potencjał jednostki i stosownie dobieramy indywidualną ścieżkę rozwoju.

Robert Wykręt
D

wadzieścia lat stażu we wspinaniu. Były wiceprezes Klubu Wysokogórskiego w Bielsku-Białej. Instruktor Sportu we wspinaczce sportowej i Instruktor Wspinaczki PZA. Od 10 lat zajmuje się szkoleniem i trenowaniem innych. Obecnie osoba odpowiedzialna za stworzenie odpowiedniej atmosfery i kondycję Centrum Wspinaczkowego PRIMAROCA.

"Od wielu lat wspinanie pochłania mnie całkowicie."

"Całą swoją energię kieruję na stworzenie Innym odpowiedniego startu i rozwoju w przygodzie zwanej WSPINACZKA."

Ania Dąbrowska
Z

awsze zadowolona z życia „pani” nauczyciel wychowania fizycznego oraz gimnastyki korekcyjnej. Ostatnio słuchaczka na studiach z oligofrenopedagogiki. Ciągle dąży do poszerzania wiedzy i umiejętności. Zakochana w sporcie - wierzy w jego moc. Największą jej pasją jest prowadzenie zajęć dla dzieci niepełnosprawnych. Postępy „Wyjątkowych dzieci” dają jej największego kopa do dalszej pracy. Od ponad 3 lat jako instruktor wspinania zamęcza swoich podopiecznych na sekcjach wspinaczkowych. Uwielbia pracę z najmłodszymi, bo może zapomnieć choć na chwilkę, że jest dorosła. Wspinanie od dobrych kilku lat traktuje jako sposób na życie i pasję. Uważa, że trening wzmacnia charakter. Jej cel:

"Po prostu wspinanie i czerpanie z tego jak najwięcej radości, niezależnie od poziomu."

"Siła fizyczna i mentalna."

Mateusz Kania
W

spinacz i biegacz z ciągłą chęcią przekraczania własnych barier. Ze sportem związany od dziecka. Treningi traktuje jako nierozerwalną część życia. Od podopiecznych wymaga zaangażowania i skupienia, a w zamian oferuje pokonywanie swoich słabości i nieustanny rozwój.
Pracuje zarówno z dziećmi jak i dorosłymi.
Z Centrum Wspinaczkowym Primaroca związany od początku. Jego motto brzmi:

"Nie ma rzeczy niemożliwych!"

Mateusz Gutek
Z

wiązany z górami od dziecka. Jego główna pasja to wspinaczka skalna i pomoc swoim kursantom w odkrywaniu niezwykłych zalet tej dyscypliny. Poza szkoleniami wspinaczkowymi prowadzi kursy do prac na wysokości oraz różne inne związane z technikami linowymi. Uczy również jazdy na snowboardzie na wszystkich poziomach zaawansowania. Ceni sobie poczucie humoru i wyznaje zasadę: „Nie ważne gdzie, ważne z kim” 🙂. Wiele uprawnień sprowadza do jednego celu:

"Pokazać innym jak bezpiecznie uprawiać sporty ekstremalne i jak czerpać z nich maksimum przyjemności.

Michał Bartelmus
W

spinaczka to jego pasja, miłośnik szeroko rozumianego treningu. Uwielbia odnajdywać coraz to nowe metody polepszania „formy” fizycznej, zarówno swojej jak i innych osób. Wszystko to doświadczalnie sprawdza na prowadzonych przez siebie zajęciach z dziećmi i dorosłymi. Jego ulubiona arena wspinaczkowa to znienawidzona przez wszystkich polska Jura, gdzie uparcie próbuje odnajdywać coraz to nowe, wyślizgane, palczaste perełki… Czasami w ramach treningu wyrównawczego bierze do ręki rakietę tenisową i próbuje naśladować Rogera Federera.

"Najlepsze przejścia w skałach... dopiero przede mną!"

Joanna Gach
O

ficjalna „królowa połogów”, bez zgięcia ręki pokonuje nawet największe przewieszenia. Wspinaczkowo wychowywała się w Krakowie, w Bielsku współpracuje z nami od 2 lat. Praca z dziećmi jest dla niej niewyczerpanym źródłem motywacji i inspiracji. Uwielbia rywalizację i kolor różowy:) Wyznawczyni teorii:

"Gdzie nie da się siłą, tam da się techniką!"

Ania Borowska
J

ej przygoda ze wspinaniem zaczęła się przypadkiem, ze zwykłej ciekawości. Szybko przeobraziła się w pozytywne uzależnienie, które doprowadziło do tego, że wspinanie zupełnie ją pochłonęło. Każdą wolną chwilę, którą poświęci na wyjazdy w skały lub treningi, nigdy nie uznaje za zmarnowany czas. Wspinanie jest dla niej przede wszystkim walką z samą sobą. Daje jej to olbrzymią satysfakcję. Wyznaje zasadę: „Im więcej sportu tym lepiej”. Często poza wspinaczką pochłania ją joga, slackline oraz chodzenie po górach.

"Najważniejszą rzeczą jest optymizm i wieczny uśmiech!"